Přijímáme nové pacienty775 648 125

Dětský zubní lékař

Naše zubní centrum se specializuje také na péči o dětský chrup a to od 1. zoubku až do dospělosti. Ze zkušenosti víme, že dětský zubní lékař se dnes hledá velmi obtížně a hlavním kritériem rodičů je důvěra v lékaře. Naším cílem je vytvořit pro děti přátelské a bezpečné prostředí a postupně si vybudovat spolupráci na základě jejich důvěry.

Uvědomujeme si, že dětský pacient je zcela specifický, proto k ošetření Vašeho dítěte budeme přistupovat s lakavým a ohleduplným přístupem.

Snažíme se u dětí dbát hlavně na prevenci a ústní hygienu. Nabízíme dětskou zubní hygienu, fluoridaci, ošetření kazů zubů mléčných i stálých, extrakce zubů a v neposlední řadě oeštření děti v analgosedaci či sirupu.

Naším cílem je stát se Vaším rodinným zubním lékařem.


DĚTSKÝ PACIENT a jeho 1. návštěva.

Jak se na ni připravit ?

Dovolujeme si sepsat pár doporučení z našich zkušeností.

1. MLUVTE o kontrole zoubků s dětmi dopředu a povídejte si o tom, co dítě v ordinaci čeká, čtete si pohádky o zoubcích a zoubkových vílách apod.

2. ČISTĚTE dětem zuby i vy. Veliká pomoc pro dítě je, když pravidelně dočistíte/zkontrolujete zuby vy, jako rodiče. Nejen pro lepší kvalitu vyčistění zubů, ale především proto, ať si dítě zvykne, že do pusinky mu sahá i někdo jiný než ono samo. Tato činnost doma, v bezpečném a známém prostředí pro dítě, velice ulehčí dítěti jeho 1. vyšetření zoubků zubním lékařem.

3. FOTOGRAFIE z prostředí ordinace.
Ukažte dítěti obrázky z ordinace vašeho zubaře, ať se seznámí s prostředím, které navštívíte.

4. SEZNÁMENÍ s lékařem předem.
Na webu/či sociálních sítích určitě najdete fotografii lékaře a medailonek o něm- ať má dítě představu ke komu jde a že lékař je např. i máma/táta a co rád dělá.

5. PODPORA celé rodiny.
Až přijde den D, buďte s dítětem všude s ním, do ordinace jděte společně, i kdyby bylo dítěti již “více” let a s sebou můžete vzít i další členy rodiny jako podporu.

6. DENTÁLNÍ pomůcky
Zubní kartáček dítěte můžete vzít s sebou, pro případ, kdyby nám dítě chtělo ukázat, jak je šikovné při čistění.

7. PLYŠÁK s sebou
Velkou oporou je pro děti plyšáček či oblíbená hračka/kniha. Určité nás bude zajímat, jaké má jméno a kam všude už takhle spolu šli.

8. KLID a DOBRÁ nálada
Pozitivní přístup rodičů je bezpochyby hlavním základem pro pohodlí dítěte.
Emoce se odráží jako v zrcadle a proto je podstatná pohoda rodičů.Fluoridace

Nabízíme účinný program fluoridace zubů na podporu prevence vzniku zubního kazu. Procedura fluoridace je velmi jednoduchá, rychlá a nestresující. Fluoridový gel je aplikován ve speciálním nosiči na jednu minutu na zuby dítěte. Je prokázáno, že takto krátká doba stačí k přestupu fluoridu sodného do povrchu skloviny, kde nastartuje remineralizační pochody. Sklovina zubů jak mléčných tak stálých se stává odolnější. Tyto aplikace se dají opakovat při každé prevenci, tedy dvakrát za rok. Cena jednorázové fluoridace zubů u dětí je jen 190Kč!Ortodoncie

Spolupracujeme s ortodontistou MUDr. Tomášem Hanzelkou a jsme tak schopni zajistit následnou ortodontickou péči.